Bugun...
istanbul evden eve nakliyatreplika saatbahcelievler evden eve nakliyat

duzce satilik daire

pendik evden eve nakliyat

/a>
Dünya Engelliler Günü ve Bir Kitap


Tuğba TİMUR .
999
 
 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü az bir zaman önce geride bıraktık.

Bu gün, engelli olmayanlar için pek bir şey ifade etmezken, engelliler ve engelli yakınları için çok şey ifade ediyor.

İlginin, gözlerin onlara çevrildiği, onların hatırlandığı bu günlerde devlet erkânı günün önemine binaen yeni projeler duyuruyor, onları o günün yıldızı yapıyorlar.

Manisa Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan bir sosyal ağ projesini bu bakımdan başarılı buluyor ve kutluyorum. Engelli bireylerin aralarında kurulan bir haberleşme grubu sayesinde, özellikle trafikte karşılaştıkları sorunları engelli bireyler doğrudan Emniyet Müdürü’ne bildirebilecekler. Onların sorunlarıyla bizzat ilgileneceğini söyleyen Emniyet Müdürümüzün bu adımı takdire değer bir harekettir.

Bir başka konuyu da ele almak istiyorum.

Rukiye Türeyen, 37 yaşında. 37 yıldır yatağa mahkûm. Ona annesi bakıyor. Rukiye Hanım’ın ise tek isteği annesine ev alabilmek. Bunun için gerekli parayı yapabildiği tek iş olan yazarlıktan kazanmayı amaçladı. Bir kitap yazdı. “Kanadı Kırık Melek’in Kanadına Takılanlar”

Kitap sitesi Kitapyurdu.com, tüm gelirin Rukiye Türeyen’e verileceğini duyurdu.

Kitap on binlerce sattı. Fakat takdir edersiniz ki günümüz şartlarında bir ev, öyle kolay alınmıyor. Çeşitli kitap sitelerinde bulabileceğiniz, fiyatı 10 liradan daha az olan ve edebi değer bakımından gayet değerli olan bu kitabı almanızı, engelli bir hanımefendinin annesine olan vefa borcunu ödemesinde yardımcı olmanızı dilerim.Bu yazı 1296 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI