Bugun...
istanbul evden eve nakliyatreplika saatbahcelievler evden eve nakliyat

duzce satilik daire

pendik evden eve nakliyat

/a>
Hepiniz bir ben tek


Hüsamettin EDEBALİ EDEBALİ'NİN SEYİR DEFTERİ
A
 
 

Çocukluğumuzun oyun yıllarına döndüm. Çocukken öz güvenimiz oynayacağımız oyunlarda hepiniz bir ben tek cümlesiyle başlardı. Özellikle tek kale futbol oynadığımız geniş kaldırımlardan topumuz tek tük otomobilin geçtiği yola kaçtığında güvenle yola atlardık. En çok korktuğumuz ise topumuz bir bahçeye kaçtığında o topun bıçakla kesilmesiydi.

O topun kesilmesi, ya da tek tük otomobilin geçtiği yolda arabanın lastiğinin altında kalarak topun patlaması ne anlama gelirdi iki cümle ile anlatayım. Umutlarımız ve oyunumuz biterdi. Saat kaç olursa olsun oyun biter ve herkes evine giderdi.

Vatandaş sakin, siyasetçi şaşkın

16 Nisan 2017 de Türkiye halk oylamasına gidiyor ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yeni bir sürece girmeye hazırlanıyor. Türkiye bu sürece kilitlendi mi elbette ki evet. Ancak Avrupa ülkeleri bu sistemin karşısında mı evet. PKK, PYP, DEAŞ, Almanya, Belçika, Hollanda, İsrail, İsveç, Avusturya, Fransa gibi ülkeler adeta kartlarını açıp bu sistem için hayır kampanyası başlattılar. Başlatmakla kalmayıp, Türkçe manşetlerle kendi ülkelerinde başlık atarak hem hayır deyip, hem de Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı linç girişiminde bulundular.

Erdoğan’ın şakağına silah dayalı pankartları meydanlarda dalgalandırdılar. Bu poster hemen şunu hatırlattı. Abdulhamit’in idam sehpasında asılı bir karikatürü. Yaklaşık 100 yıl önce çizilen karikatürle, bu posterin arasında dirhem fark yoktu. İkisi de bu vatana ve millete yapılan saldırının zihniyetiydi.

Sırasıyla,  Abdulhamit, Atatürk, Fethi Okyar, Menderes, Özal, Erbakan için yazılan ve uygulanan senaryolar aynen devam ediyor, oyuncular ve figüranlar değişiyordu.

Türkiye son yıllarda kabuğunu kırıp, gücünü ortaya koymaya başlayınca, tükenen ve panikleyen Avrupa, ülkemize saldırmanın gizliğini artık açıkça ortaya koymaya başladı.

PKK, DEAŞ, PYD ve bir sürü adı farklı olan terör örgütlerine verdiği gizli desteği açık edip, ülkelerinde barındırdığı yetmiyormuş gibi açıkça propaganda yapmaya başladı.

PKK, PYP, DEAŞ, Almanya, Belçika, Hollanda, İsrail, İsveç, Avusturya, Fransa gibi ülkeler başta olmak üzere açıkça Erdoğan adı altında Türkiye’ye saldırırken, alçakça tehdit, karalama, saldırı ve aklınızın alabileceği her türlü çirkinlikle saldırıya başladılar.

Ülkemizde de hayır kampanyası için çalışan siyasi partiler bu tuzağa çekildiler. Hayır diyen muhalefet partisi bunlara siz ülkemizde ki bu referanduma karışamazsınız demediği gibi bindi bu kayığa açtı yelkeni.

Seçmende doğal olarak desteklediği muhalefet partisinin arkasında durmaya gayret gösteriyor. PKK, PYP, DEAŞ, Almanya, Belçika, Hollanda, İsrail, İsveç, Avusturya, Fransa’nın fırsat bulup saldırdığı Türkiye’nin muhalefet seçmeni ister istemez bu fotoğrafın içinde yer aldı.

Bu ülkede yaşayan insanlar doğal olarak benimsediği siyasi partinin rengine göre oy vermek durumunda peki PKK, PYP, DEAŞ, Almanya, Belçika, Hollanda, İsrail, İsveç, Avusturya, Fransa bunlar kim. Siz kim oluyorsunuz da Türkiye’de ki halk oylamasına karışıyorsunuz? diyen yok. Ben hayır diyeceğim ama PKK, PYP, DEAŞ, Almanya, Belçika, Hollanda, İsrail, İsveç, Avusturya, Fransa siz ne diye karışıyorsunuz. Hadi abi bak işine sen yıllardır ülkemizin üzerine oyunlar oynadınız çekin pis ellerinizi Türkiye’nin üzerinden diyen de yok. Pekiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ne düşünülmesini ve söylenmesini bekliyorsunuz?

Hal böyle olunca topunuz gelsin diyen Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HALKI ile HAKLI.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu anda HEPİNİZ BİR BEN TEK, üslubuyla tek başına bu savaşı veriyor.

Dersini çalışmadan seçim meydanlarında beyanat veren Kılıçdaroğlu, deneyimi ile çuvallamaya gayret gösteren, Deniz Baykal, 17 Nisan’dan sonra tekrar genel başkanlığa soyunacak olan ve ellerini ovuşturan Muharrem İnce, evet verecekleri İzmir’e kadar tek başına kovalayacağını zanneden Hüsnü Bozkurt.

FETÖ terör örgütünün amaçladığı ancak yıkmayı başaramadığı Devlet Bahçeli ve MHP yaralı yoluna devam ediyor. MHP Evet ve Hayır ile ikiye ayrılmış durumda. Birçok MHP li belediye başkanı alanlara inemedi. Tedirginlik ve şaşkınlıkla uğraşan MHP de kararını veren partili ve seçmen evet diyor. Hayır diyen MHP’liler ise 16 Nisan’dan sonra ne olacağını beklemeye başladı.

Ancak Devlet Bahçeli adıyla müsemma devlet adamlığını bir kez daha gösterdi. Erkan Akçay MHP Gurup Başkan Vekili, Bahçeli’yle halk oylamasında net ve evet duruşunu sergiledi.

HDP zaten PKK, PYP, DEAŞ, Almanya, Belçika, Hollanda, İsrail, İsveç, Avusturya, Fransa aynı safta olduğunu çok daha öncesinde ortaya koymuştu. Milletvekilleri bununla ilgili açıklamalarda bulunmuş ve hala yargılananları bile var.

Tüm bunları saydığımızda ortaya çıkan tablo şu; PKK, PYP, DEAŞ, Almanya, Belçika, Hollanda, İsrail, İsveç, Avusturya, Fransa, dışarıdan hayır derken, CHP ve HDP muhalefet olarak hayır diyor.

Doğal olarak Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çıkmış ortaya TOPUNUZ GELSİN deyip, açmış savaşı, Yani özüyle ve duruşuyla; HEPİNİZ BİR BEN TEK .

 Bu yazı 3947 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI